Ecolab partnerem merytorycznym programu „Bezpieczny Szpital Przyszłości”

Program „Bezpieczny Szpital Przyszłości – Ranking Szpitali” to edukacyjny cykl spotkań regionalnych dla managerów Szpitali, którego zwieńczeniem jest „Ranking Szpitali”

Program „Bezpieczny Szpital Przyszłości – Ranking Szpitali”, prowadzony przez Idea Trade, to edukacyjny cykl spotkań regionalnych dla managerów Szpitali, którego zwieńczeniem jest „Ranking Szpitali”, publikowany co roku w „Rzeczpospolitej”, obsługiwany merytorycznie przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia.

Ranking Szpitali „Bezpieczny Szpital 2017” to już XIV edycja wydarzenia, poświęconego promowaniu najlepszych wielo- i monospecjalistycznych szpitali zabiegowych, a także jednostek niezabiegowych. Wyniki przeprowadzonego rankingu publikowane są co roku w specjalnym dodatku do grudniowego wydania dziennika „Rzeczpospolita”, a dyrektorzy najlepszych placówek są wyróżniani podczas uroczystej gali.  Twórcą metodologii rankingu jest Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, odpowiedzialne także za akredytację Szpitali przez Ministerstwo Zdrowia.

Aby znaleźć się w rankingu, szpital musi osiągnąć przynajmniej tyle punktów, ile ostatni ze „Złotej Setki” edycji z poprzedniego roku.

Celem programu Bezpieczny Szpital Przyszłości, którego elementem jest Ranking Szpitali, jest diagnozowanie problemów w obszarze bezpieczeństwa w placówkach ochrony zdrowia, poddawanie pod dyskusję problemów istotnych z punktu widzenia pacjenta i szpitala, inicjowanie dyskusji z decydentami i wymiana doświadczeń między szpitalami.

W tym roku do grona partnerów rankingu dołączyła firma Ecolab. Wraz z Idea Trade, organizatorem programu „Bezpieczny Szpital Przyszłości”, będzie w tym roku uczestniczyć w wydarzeniach i działaniach, promujących najwyższe standardy opieki zdrowotnej dla bezpieczeństwa pacjentów.

O Ecolab

Ecolab jest zaufanym partnerem dla klientów, których pracę wspiera w ponad milionie ich placówek. To globalny lider technologii i usług związanych z wodą, higieną i energią, działających na rzecz bezpieczeństwa ludzi i najważniejszych zasobów. W 2015 roku obroty firmy sięgnęły 13,5 miliarda dolarów. Ecolab zatrudnia 47 000 pracowników i dostarcza kompleksowych rozwiązań i usług w siedzibie klienta, zapewniając bezpieczeństwo żywności, utrzymując czystość otoczenia, optymalizując zużycie wody i energii, a także podnosząc wydajność i rentowność klientów działających na rynkach produktów spożywczych, opieki zdrowotnej, energetyki, hotelarstwa i przemysłu w ponad 170 krajach na całym świecie.

Misją działu Ecolab Healthcare jest dostarczanie rozwiązań zapobiegających zakażeniom szpitalnym, by placówki opieki zdrowotnej działały coraz skuteczniej. Dzięki temu środowisko, w którym przebywają pacjenci oraz pracownicy opieki zdrowotnej, staje się czystsze, bezpieczniejsze, zdrowsze.

O Idea Trade

Idea Trade to firma doradcza, prowadząca działania edukacyjne w obszarze healthcare w ramach programu „Bezpieczny Szpital Przyszłości”. Jego elementami są między innymi doroczny Ranking Szpitali drukowany w Rzeczpospolitej oraz konferencje dla decydentów ze szpitali publicznych i prywatnych. Idea Trade jest też wydawcą serwisu www.rankingszpitali.com.pl Bezpieczny Szpital_Ranking Szpitali
Back to Top